Česky

Náš příběh ze swingu sice není z Paradisa, ale možná pomůže někomu, kdo má obavy se zúčastnit podobně jako jsme měli my.

Náš příběh ze swingu sice není z Paradisa, ale možná pomůže někomu, kdo má obavy se zúčastnit podobně jako jsme je měli my.

Bylo to už před několika lety, kdy jsme si s partnerkou začali pohrávat s myšlenkou zajít na swing. Začalo to tak, že jsem na internetu našel kontakt na jednu soukromou skupinu, která takové akce pořádala. Řekli jsme si, že bychom to rádi zkusili, ale znáte to: člověk má obavy z neznámého, jak to bude, co by kdyby atd. atd. Asi půl roku jsme se rozhodovali, pořád jsme se nemohli rozhoupat, až jednou jsme si dodali odvahy. Celé odpoledne v práci se mnou nic nebylo, pořád jsem musel myslet na večer, co bude, jak bude. Moje přítelkyně se přiznala, že na tom byla podobně, ženské v práci vyzvídaly, co s ní je, ale ona neprozradila. Když přišla "hodina H", nějak jsme se večer doškobrtali ke dveřím a s tlukoucím srdcem zazvonili. Kdo nás bude čekat? Vrhne se na nás sexuchtivý dav? Nepotkáme někoho z právce nebo ze známých, nebude z toho malér? Cestou jsme probírali "krizový plán", co uděláme, kdyby nám to nesedlo nebo nastaly jiné komplikace.

Byli jsme mezi prvními, hostitelé nás provedli prostorami velkého bytu a nakonec usadili v obýváku, kde už se krčil podobně "postižený" pár. Přiznám se, že nám napřed moc do řeči nebylo, ale pak se hovor rozproudil. Postupně přicházeli další, někteří poprvé, jako my, na jiných bylo vidět, že už to jsou zkušení harcovníci - jedna mladá slečna rovnou přišla v minišatečkách a bylo vidět, že je to jediný kousek oděvu, co na sobě má... Za chvíli se ale rozproudil hovor, povídaly se vtipy, napřed normální a pak košilaté, prostě atmosféra začala být příjemně uvolněná, jako když se sejde parta, aby oslavila něčí narozeniny. Když už jsme byli všichni, navrhl Tomáš, že si uděláme losování. KAždý napsal na papírek svoje jméno nebo přezdívku. Papírky se jmény dam si vložila jedna z odvážných dam za ňadra, papírky se jmény pánů si dal jeden dobrovolník pod slipy. No a dámy si tahaly jména pánů a páni zas dámy. Bylo u toho veselo a smíchu, prostě super a moc to pomohlo uvolnit atmosféru. Každý tak byl ve dvou dvojicích a měli za úkol - po vzájemné dohodě - buď být večer "spolu" nebo v případě nesouhlasu pozvat toho druhého aspoň k baru na drink. Po slosování se pak začala hrát běžná svlíkací hra-flaška. Když jsem se rozhlídl po milých zde přítomných lepých děvách a představil si, že za chvilku budou všechny nahé, příjemně mě to dole zašimralo. Už jsme byli s přítelkyní dost nabuzený, tréma z nás spadla a věděli jsme, že to je to, co jsme chtěli. A když se vytoužené stalo skutečností, viděli jsme, jak se jednotlivé páry vytrácí do pokojů a za chvilku bylo slyšet, že si tam nečtou pohádky. Zůstali jsme s jedním párem ze Slovenska a já pořád nevěděl, jak na to. Nakonec Karol povídá: "To tady budeme jen tak sedět? Pojďme do sprchy." Nikdy bych nevěřil, že do malé sprchové kabinky se vejdou čtyři lidi. Bylo to moc hezký, jak jsme se tam všichni čtyři mazlili, no a pak jsme šli do pokoje na velkou postel a tam se odehrávalo to "ostatní".

Mohl bych se tady rozepisovat ještě hodinu, ale chtěl bych povzbudit všechny, aby se nebáli.

Jestli jste jen trochu pro, jestli najdete dobrou skupinu, tak se nemáte čeho bát a jděte do toho. Pro každého je to jednou poprvé a fakt to stojí za to. Nám se tehdá nechtělo vůbec domů a od té doby občas rádi na swing zajdeme. A těšíme se, že si brzo uděláme výlet k vám do Prahy.

Handcrafted with love by STUDIO SYNAPSE Handcrafted by STUDIO SYNAPSE Na začátek stránky
Menu