Česky

Milí hosté a dnes hlavně pánové,

toto je povídání – možná zamyšlení – nad situací, která v klubu občas vyvstane. Neříkáme, že často nebo pravidelně, ale stává se a pokud navštěvujete kluby pravidelněji, možná jste se s ní již sami setkali.

Jde o situaci, kdy pár přijde do klubu - většinou poprvé - a po počátečním rozkoukání se v situaci "kde to vlastně jsme" a nasátí atmosféry se muž vytratí směrem k pokojům, kde již probíhá dění a žena zůstává sama sedět ve společenské místnosti. A muž se nevrací. Nemusíme asi vysvětlovat, proč se vytratil zrovna na pokoje - přece jenom muži se rychleji adaptují na prostředí swingers klubu, na dění zde probíhající, no a vlastně kvůli tomu jsme sem přišli, že? Pokud tato situace trvá déle, naší pozornosti neunikne. Obzvláště, pokud je žena stále oblečená, což ve srovnání s ostatními hosty je vskutku nepřehlédnutelné. Obdobou situace je, že sice na začátku jde pár na pokoje společně, ale po krátké době se žena vrátí, opět se usadí na baru či u stolu a muž zůstává vzadu sám. A nevrací se.

Máme zde tedy situaci, kdy žena se z nějakého důvodu nechce zúčastnit dění na pokojích. Pokud opomineme to, že někteří muži skutečně mají v plánu přivést si partnerku pouze jako „vstupenku“, pasivní doprovod (aby ho do klubu vůbec pustili, protože sám přijít nesmí), tak důvodů k neúčasti může být mnoho – jsou zde poprvé a ona ještě nepřekonala počáteční nervozitu, ostych, zrovna má v hlavně problémy z práce či večer jí celkově právě dnes nesedl….

Pokud tedy takovouto situaci zaregistrujeme, dáme jejímu partnerovi najevo, že jeho chování není zrovna ideální. Ať již vůči jeho partnerce, která sedí u baru sama a poněkud ztracená, tak i vůči ostatním hostům na pokojích. A to velice diskrétně, žádné scény, žádná agresivita. Zcela normálně a v klidu se snažíme vysvětlit, proč se toto chování nelíbí nejenom nám, ale i ostatním. Bohužel, většinou se napoprvé nesetkáme s pochopením. Výmluvy typu „já tam nic nedělám“, „já nikoho neobtěžuji“, „nesnažím se k nikomu připojit“ jsou typické. Tak proč tam tedy dotyčný je? Nejsme včerejší a víme, čím pánové myslíte, když jste v klubu plném erotiky a milování. Ano - jediný samotný muž na pokojích se při počtu cca 20 párů zcela ztratí, ale je potřeba si tuto situaci představit v poněkud větších číslech - pokud toto udělá 10 mužů z 20, je to již citelné. A co kdybyste Vy byl vzadu na pokoji, miloval se se svojí parterkou a kolem Vás byli samotní muži, snažili se připojit, prostě také něco z toho mít? Hmmm, na tento argument většinou přichází typická odpověď: „To by se mojí partnerce určitě líbilo, víc mužů najednou.“ No, když sedí vepředu a nechce mít nic ani s Vámi, tak těžko by byla nadšená z dalších. (Jednou jsem se na toto zeptala přímo jedné neaktivní partnerky, jejíž muž tvrdil, jak by se jí více mužů líbilo – přála bych Vám vidět její vyděšený pohled mluvící za vše – pozn. Petry.) Mimo to jsme přesvědčeni, že jakmile by se na Vaši partnerku sesypali jiní sexuchtiví samotní muži, byl byste první, kdo by je odháněl. Prostě já to jiným dělat mohu, ale běda, když to ostatní udělají mně!!

Další typický argument je: „Kdyby to někomu vadilo, řekl by mi to.“ To bohužel neplatí vždy. Ne všichni jsou tak zkušení nebo jistí si sami sebou, aby se vyjádřili naprosto jasně, co chtějí a co ne. Třeba je někdo na párty poprvé a myslí si, že tak to je v pořádku. Někomu zase odmínutí připadá hloupé, nevhodné, neví, jak to říci… a tak situaci raději „přetrpí“, než aby s ní něco udělali.

Naštěstí po chvíli rozhovoru většinou muži skutečně uznávají, že jejich chování asi není to pravé ořechové. Vždy zdůrazňujeme, že ve swingers platí 100% nutnost tolerance mezi partnery. Pokud se tedy Vaše partnerka z nějakého důvodu dnes nechce zúčastnit, měli byste být natolik tolerantní a zůstat s ní – ať již strávit večer ve společenské místnosti povídáním s ostatními, jít si zatančit, nebo okusit pouze bazén a dál se nepouštět. V nejhorším případě se dá tento večer oželet, odejít a zkusit návštěvu někdy příště. Ale nechat ji tam sedět a ponořit se sám na pokojích do víru vášní, to není správné. A pokud to stále nechápou – nedá se nic dělat, ale jsou u nás naposled.

A vězte, že si tohoto chování všímají i samotní hosté – přece jenom nemůžeme být všude a za roh nevidíme, takže občas nás sami upozorní a my situaci vyřešíme. A budeme ji řešit vždy, neboť náš zájem je, aby v klubu panovala příjemná a pohodová atmosféra a neplnili se obecné strašáky typu „všichni chlapi se tam na mě vrhnou“, „budu muset být všem po vůli“, nebo někdo odcházel s negativními pocity, kterým jsme mohli předejít.

Swingers je velice citlivá záležitost právě v tom, že se týká erotiky a milování, vztahu mezi partnery, a linie mezi příjemné-nechtěné je velice tenká a u každého jiná. Snad si po přečtění někteří pánové uvědomí, že nejdou na párty proto, aby z ní měli něco pouze oni sami, ale přichází k nám jako pár a jako pár by ji také měli prožít.

Handcrafted with love by STUDIO SYNAPSE Handcrafted by STUDIO SYNAPSE Na začátek stránky
Menu